Wodny sposób na 3 najczęściej pojawiające się dolegliwości ciążowe.
Zacznę od kilku słów o sobie. Od dłuższego czasu cierpiałam na problemy z drętwiejącymi rękami. Po każdej kawie czułam nieprzyjemną dolegliwość, która przechodziła wraz z zażyciem kilku tabletek magnezu. Piłam dużo wody (źródlanej), ale niestety nic to nie dawało. Niedawno znalazłam sposób na moja dolegliwość. Do każdej szklanki wody dodaje szczyptę soli himalajskiej (nie morskiej czy jakiejkolwiek innej), problem zniknął, a o magnezowych tabletkach na szczęście mogę już zapomnieć.
Sposób jest niezmiernie prosty i praktycznie nic nie kosztuje, problemem jest tylko to, że trzeba wiedzieć, że to działa (przynajmniej u mnie zadziałało). Nie każdy będzie chciał pić wodę z solą – niektórzy przez jej smak, niektórzy przez zły pijar soli, (choć wbrew pozorom sól soli nie równa – specjaliści od żywienia twierdzą, że sól Himalajska w przeciwieństwie do morskiej, nie podwyższa, a obniża ciśnienie).
Niemniej jednak nie każdy będzie chciał się skusić na szklankę słonej wody kilka razy dziennie. Co w zamian? Woda zmineralizowana (nie mylić ze źródlaną – tej należy się strzec). Woda zmineralizowana, czyli woda zawierająca co najmniej 1000 mg składników mineralnych w litrze. Na polskim rynku to Muszynianka, Staropolanka, Piwniczanka – czyli te wody, które często omijamy szerokim łukiem ze względu na ich specyficzny smak. Niestety diabeł tkwi w szczegółach – w tym przypadku znajdziemy go właśnie w tym specyficznym smaku.
Woda a dolegliwości ciążowe
Niedobór magnezu
Większość kobiet suplementuje się wieloma tabletkami magnezu dziennie. Rekordzistki mają zalecenia nawet 8 tabletek dziennie! Jeśli jesteś w tej grupie kobiet, wybierz wodę mineralną o wysokiej zawartości magnezu. To proste, jednak wiele osób o tym nie pomyśli, łatwiej sięgnąć po suplement (tak było ze mną). Na polskim rynku prym w zawartości magnezu najprawdopodobniej wiedzie Muszynianka, z ilością 130 mg/litr (jeśli ktoś znalazł wodę bogatszą w magnez, proszę o komentarz). Zapotrzebowanie dzienne na magnez zostaje zaspokojone, gdy wypijemy ok. 3 litry tej wody.
Skurcze łydek
Skurcze łydek zdarzają się niezmiernie często w okresie ciąży. Oprócz ćwiczeń rozciągających oraz innych technik, które znajdziesz we wpisie Bolesne skurcze łydek w ciąży pomocna będzie także suplementacja magnezu. I tutaj znowu możesz brać nieskończoną ilość tabletek lub sięgnąć po wysoko „namagnezowaną” Muszyniankę.
Zgaga
To bolączka kobiet, zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży. Oprócz prawidłowej diety, niezwykle pomocnych ćwiczeń otwierających klatkę piersiową, możemy sięgnąć po… wodę. Tym razem wybieramy wodę z wysoką zawartością wodorowęglanów. Ten tajemniczy składnik neutralizuje soki żołądkowe, dzięki czemu może przynieść ulgę i uchronić od potrzeby wzięcia tabletki na zgagę. Tutaj prawdopodobnie najlepszą wodą będzie woda o wdzięcznej nazwie Staropolanka, która zawiera aż 1500 mg/litr wodorowęglanów.